Putování Srí Lankou


Ayubowan přiteli

Máš chuť cestovat, ale nemáš s kým? Máš čas cestovat, ale není ta správná parta? Nebo třeba neovládáš moc angličtinu a proto máš obavy vyrazit sám do světa? Zkus to s námi! Pomůžeme Ti zažit dovolenou úplně jinak a posunout tvoji představu o cestování.

Hledá se partička na cestu plnou nevšedních zážitků. Velká místní rodina Vás přivítá na ostrově Cejlon a bude provádět celým pobytem.

Od října můžete se těšit na Míšu Řeháčkovou, která zajisti českou podporu pro větší komfort.

Come as a tourist, go home as a friend.

Cestování s partičkou je vždy veselejší a levnější. S námi zažijete komfortní, ale zároveň velmi dobrodružní cestu plný nových přátel, krásné přírody, exotických zvířat, nádherných nekonečných pláží. Uděláme maximum, abyste si odvezli jen pozitivní zážitky. Místní průvodce Marley a jeho velká rodina připravili pro Vás nezapomenutelnou cestu za poznáním nádherné Srí Lanky.

Cestovatelská varianta je velmi dynamická. Každý den se přesouvá na jiné místo. Je to pro někoho, kdo chce mít opravdu aktivní dovolenou.

S čím pomůžu Já?

 • Doporučím vhodnou letenku, pomůžu s objednáním.
 • Společně vyřídíme vízum. Platba kartou probíhá přímo na stránky Department of Immigration & Emigration (DI&E) of the Democratic Socialist Republic of Sri Lanka. Dospělý 30 denní vízum 35 Dolarů. Děti do 12 let bez poplatku

Plán

1. den přílet do Colomba - přesun do Negombo (cca 1,5 hodiny dle provozu)

Ubytování a individuální program za poznáním města. Průvodce je k dispozici.

Toto rybářské městečko leží na západním pobřeží, asi 6 km severně od mezinárodního letiště Bandaranaike a 35 km severně od Colomba. Stejnojmenná laguna byla v dřívějších dobách využívána jako obchodní přístav. Holanďané odtud vyváželi hlavně koření a skořici, která se zde pěstuje.

Pláže u Negomba jsou dlouhé a rovné s pozvolným přístupem do vody a se zlatavým pískem. V roce 1640 vyhráli toto městečko Holanďané v bitvě s Portugalci a ještě tentýž rok ho znova prohráli. Roku 1644 ho opět získali pod svou nadvládu. V roce 1796 převzali město Britové. Holandská nadvláda zanechala ve městě známky svého stylu na různých stavbách. Nedaleko od laguny, jež je dlouhá 12 km, přímo u pobřeží moře odpočívají trosky starého holandského přístavu, který byl vybudován roku 1678 a taktéž zbytky starého holandského hřbitova, který zarůstá banánovými palmami.

Při procházce městem vás jistě zaujmou staré domy v typickém holandském stylu. Trasu vaší cesty můžete nasměrovat kolem kanálu, který vede přes celé město souběžně s pobřežím moře. Tento kanál byl vybudován z Negomba do Colomba a dále na sever do Puttalamu a jeho celková délka je 120 km. Místní rybáři vyjíždí každý den na moře za lovem na svých malých kánoích, které se tu nazývají "oruvas".

2. den po snídani přesun do Dambully (cca 3 hodiny dle provozu)

Návštěva Skálního chramu. Jedná se o krásné skalní chrámy plné maleb a soch Buddhy, srílanských králů a božstev.

Odpoledne individuální program, ubytování. Průvodce je k dispozici dle potřeby.

3. den po snídani přesun do Kandy (cca 2 hodiny dle provozu)

Návštěva Chrámu Buddhova zubu.

Chrám Buddhova zubu ukrývá jednu z nejposvátnějších relikvií - Buddhův zub. Chrám má pro většinu srílanských buddhistů neocenitelný význam a věří, že alespoň 1x ve svém životě sem musí podniknout poutní cestu. Večer si můžete zpestřit návštěvou jednoho z mnoha krámků prodávajících starožitnosti nebo drahé kameny

4. den dopoledne přesun na vlakové nádraží. Čeká na Vás krásná cesta vlakem do Nanu Oya. Úchvatná příroda... Celková doba jízda 4 hodiny:)

Přesun do Ella (cca 2 hodiny dle provozu), večer strávený v Ella, ubytování.

Ella je malá horská vesnice, která nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů na Srí Lance.

5. den dopoledne cesta do Yalla (cca 2 hodiny dle provozu)

Návštěva Národního Parku Yalla - Safari Jeep

Národní park Yala patří mezi nejnavštěvovanější místa celé Srí Lanky. Jedná se o opravdu obrovský park, ve kterém žije celá řada zvířat

6.den po snídaní cesta do města Mirissa (cca 3 hodiny dle provozu)

Toto plážové letovisko leží na jižním pobřeží Srí Lanky, nedaleko jižního cípu ostrova, necelou hodinku jízdy busem východně od přístavu Galle a cirka 4 kilometry od letoviska Weligama a správního centra Matara. Nabízí poměrně hezkou písčitou pláž, spoustu barů, restaurací a obchůdků (to vše buď přímo na pláži a nebo v její těsné blízkosti).

Kromě možnosti se v Mirisse hezky opálit a dobře najíst, zde můžete zajít také na vyhlášené masáže do masérského salonu Badora Spa.


7.den Ranní výlet "Sledování velryb ve volné přírodě".

Když se modrá velryba vynoří na hladinu, aby se nadechla, vytryskne gejzír vody, který může být až 9 metrů vysoký. Mláďata se živí velmi tučným mateřským mlékem a přírůstek jejich hmotnosti je 4 kg za hodinu, což je neuvěřitelných téměř 90 kg za den. Srdce modré velryby má velikost osobního automobilu a její jazyk je dostatečně silný na to, aby unesl dospělého slona.

Pravděpodobnost spatření modrých velryb je mezi prosincem a dubnem 99%. Méně často bývají viděni vorvani obrovští, Brydeovy velryby, kulohlavci černí a výjimečně kosatky zabijáci. Pokud žádnou velrybu při vaší plavbě neuvidíte, můžete se za nimi vydat některý jiný den zdarma.

po návratu cesta do Beruwalla (cca 2 hodiny dle provozu)

Beruwala je malé město na jihozápadním pobřeží Srí Lanky.

Jméno města je odvozeno od sinhálského slova pro místo, kde je snadná plavba.

Městečko Beruwala je v současnosti turistickým centrem a láká především svými překrásnými a dlouhými písečnými plážemi. Za návštěvu tu stojí muslimská mešita Kechimalai, jež je střediskem různých festivalů. Na malém ostrůvku kousek od Beruwaela stojí starý maják, z něhož je překrásný výhled na moře i na pevninu.

přilehlé město Bentota

Bentota se vyznačuje nádhernou krajinou, kterou doplňuje prostorná a elegantní architektura. Odpočívat můžete nejen u moře, ale i u řeky Bentota, která poskytuje ideální podmínky pro plachtění, windsurfing a vodní lyžování.

8 - 14 den pobyt v soukromé vile Sun Mali

Do konce pobytu máte k dispozici v případě potřeby průvodce, který Vám bude ve všem nápomocný. Možnost místních výletu na želví farmu, projížďka řekou Ganga, návštěva místních chrámu, výlet vlakem do Galle a Hikkaduwa anebo těžký relax na pláži.

V průběhu cestování ubytování se řeší operativně.

Cena výše uvedeného modelového příkladu

Pro Vaši přehlednost uvedeno v české měně. Platba probíhá na místní v místní měně - srílanská rupie.

 • pronájem klimatizovaného automobilu s řidičem
 • pohonné hmoty, parkovné, mýtné

 • ubytování v Beruwale  s polopenzí - bohaté snídaně a večeře
 • doprava na letiště

 • doprava na pláž tuktukem

 • BBQ party SriLanka style

 • 1 x ayuwerdská masáž

 • kola na individuální výlety

Cena neobsahuje

 • Letenka Praha - Colombo - Praha. Cena od 12 000 Kč
 • Ubytování a jídlo na cestách odhad 6 000 Kč
 • Vstup do památek min 2 000 Kč
 • Vízum

 • Cestovní pojištění

Jak se připojit k vyhlášenému terminu?

 • Pokud máte Facebook, vyberte si jeden z níže uvedených termínů, který se Vám libí, klikněte na obrázek a připojte se ke skupince Vašich budoucích spolucestovatelů
 • Pokud nemáte Facebook využijte níže uvedený formulář

 • Pokud ani jeden termín Vám nevyhovuje, kontaktujte nás pro individuální nabídku.

Podívejte se na dojmy naších cestovatelů?

Podívejte se na terminy pobytů s výlety