Putování Srí Lankou


Ayubowan příteli!

Máš chuť cestovat, ale nemáš s kým? Máš čas cestovat, ale není ta správná parta? Nebo třeba neovládáš moc angličtinu a proto máš obavy vyrazit sám do světa? Zkus to s námi! Pomůžeme Ti zažit dovolenou úplně jinak a posunout tvoji představu o cestování.

Hledá se partička na cestu plnou nevšedních zážitků. Velká místní rodina Vás přivítá na ostrově Cejlon a bude provádět celým pobytem. Marley slušně mluví český a není žádný problém v komunikaci. Dale mluví anglický, německý a ruský.

S námi komfortně, dobrodružně a bezpečně.

Come as a tourist, go home as a friend.

Cestování s partičkou je vždy veselejší a levnější.

S námi zažijete komfortní a bezpečné dobrodružství plné krásné přírody, exotických zvířat, nádherných nekonečných pláží. Uděláme maximum, abyste si odvezli jen pozitivní zážitky. Místní průvodce Marley a jeho velká rodina připravili pro Vás nezapomenutelnou cestu za poznáním nádherné Srí Lanky.

Cestovatelská varianta je velmi dynamická. Každý den se přesouvá na jiné místo. Je to pro někoho, kdo chce mít opravdu aktivní dovolenou.

S čím pomůžeme

 • Doporučíme vhodnou letenku, pomůžeme s objednáním. 
 • Společně vyřídíme vízum. Platba kartou probíhá přímo na stránky Department of Immigration & Emigration (DI&E) of the Democratic Socialist Republic of Sri Lanka. Dospělý 30 denní vízum 52 dolarů. Děti do 12 let bez poplatku

Cestovní plán

1. den přílet do Colomba - přesun do Negombo (cca 1,5 hodiny dle provozu)

Ubytování a individuální program za poznáním města. Průvodce je k dispozici.

Toto rybářské městečko leží na západním pobřeží, asi 6 km severně od mezinárodního letiště Bandaranaike a 35 km severně od Colomba. Možnost návštěvy místní laguny, která v dřívějších dobách byla využívána jako obchodní přístav. Holanďané odtud vyváželi hlavně koření a skořici, která se zde pěstuje.

Pláže u Negomba jsou dlouhé a rovné s pozvolným přístupem do vody a se zlatavým pískem. V roce 1640 vyhráli toto městečko Holanďané v bitvě s Portugalci a ještě tentýž rok ho znova prohráli. Roku 1644 ho opět získali pod svou nadvládu. V roce 1796 převzali město Britové. Holandská nadvláda zanechala ve městě známky svého stylu na různých stavbách. Nedaleko od laguny, jež je dlouhá 12 km, přímo u pobřeží moře odpočívají trosky starého holandského přístavu, který byl vybudován roku 1678 a taktéž zbytky starého holandského hřbitova, který zarůstá banánovými palmami.


2. den po snídani přesun do Dambully (cca 3 hodiny dle provozu)

Dopolední návštěva Skálního chramu. Jedná se o krásné skalní chrámy plné maleb a soch Buddhy, srílanských králů a božstev.


Odpoledne možnost absolvování Village tour - jízda  v povozu s buvolem, pomoc s přípravou místní kuchyně a vynikající místní jídlo.

Západ slunce na putovní hoře Sigiriya.

Skalní chrám Sigiriya, který je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO, je jedním z nejpůsobivějších geologických útvarů na ostrově. Skalní formace, která se vypíná 200 m nad okolní krajinu, patří také mezi největší archeologická naleziště. Sigiriya znamená v překladu Lví skála.


3. den po snídani přesun do Kandy (cca 2 hodiny dle provozu)

Návštěva zahrady s kořením.

Odpolední návštěva vystoupení místních tanečníků


Večerní návštěva ceremoniálu v  Chrámu Buddhova zubu. Západ slunce na nejposvátnějším místě ostrova.

Chrám Buddhova zubu ukrývá jednu z  relikvií - Buddhův zub. Chrám má pro většinu srílanských buddhistů neocenitelný význam a věří, že alespoň 1x ve svém životě sem musí podniknout poutní cestu.


4. den dopoledne přesun z Kandy na vlakové nádraží. Čeká na Vás krásná cesta vlakem do Nanu Oya. Úchvatná příroda... Celková doba jízda 4 hodiny:)

Návštěva čajových plantáží a  čajové továrny.


Přesun do Ella (cca 2 hodiny dle provozu), večer strávený v Ella, ubytování.

Ella je malá horská vesnice, která nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů na Srí Lance.

5. den ranní budíček. Čeká na nás výstup na little Adams Peak

Procházka přes Nine Bridge a zastávka na Rawala Falls

Odpoledne si můžete vybrat z 2 variant

1. varianta  odpolední návštěva Národního parku Udawalawa.

6 den ráno můžete si přispat a po té vyrazit směr Jih.

2. varianta odpolední relax a 6 den ráno návštěva Národního Parku Yalla

Národní park Yala patří mezi nejnavštěvovanější místa celé Srí Lanky. Jedná se o opravdu obrovský park, ve kterém žije celá řada zvířat


6.den po snídaní můžete si vybrat z 2 variant

1 varianta přesun do Mirissa - rušné turistické město

Toto plážové letovisko leží na jižním pobřeží Srí Lanky, nedaleko jižního cípu ostrova, necelou hodinku jízdy busem východně od přístavu Galle a cirka 4 kilometry od letoviska Weligama a správního centra Matara. Nabízí poměrně hezkou písčitou pláž, spoustu barů, restaurací a obchůdků (to vše buď přímo na pláži a nebo v její těsné blízkosti).

Kromě možnosti se v Mirisse hezky opálit a dobře najíst, zde můžete zajít také na vyhlášené masáže do masérského salonu Badora Spa.

Možnost nabitého výletů za poznáním Jihu ostrova.

Pláže Mirissa, Wiligama Beach, Koggala Beach, Unawatuna Beach,Ahangama - rybaři na tyčích

Město Galle (anglicky se vyslovuje gól, místní jeho název vyslovují normálně galle) leží na jihozápadním pobřeží Srí Lanky, cirka 110 kilometrů od Colomba. Jedná se o 4. největší město ostrova (po Colombu, Kandy a městu Jaffna, které leží na severu Srí Lanky), které v historii ostrova hrálo velice důležitou roli. Dnes je Galle především překrásnou ukázkou holandské koloniální architektury a je oprávněně považováno za nejkrásnější město Srí Lanky.

Zastávka na pláži Hikkaduwa. Pokud budete mít štěstí koupání se želvami.

Muzeum Tsunami, výroba tradičních masek a želví záchranná stanice.

2 varianta přesun do Tangalle

V okolí Tangalle se nachází krásné, dlouhé pláže bez lidí. Zároveň se zde vyřádí i milovníci vln, palem, rýžových políček.

Možnost pronajmou kajak nebo katamarán.


7.den  přesun Beruwala - program se odvíjí dle zvolené varianty

Relax, nákupy

Přesun do městečka Beruwala

Beruwala je malé město na jihozápadním pobřeží Srí Lanky.

Jméno města je odvozeno od sinhálského slova pro místo, kde je snadná plavba.

Městečko Beruwala je v současnosti turistickým centrem a láká především svými překrásnými a dlouhými písečnými plážemi. Za návštěvu tu stojí muslimská mešita Kechimalai, jež je střediskem různých festivalů. Na malém ostrůvku kousek od Beruwala stojí starý maják, z něhož je překrásný výhled na moře i na pevninu.

přilehlé město Bentota

Bentota se vyznačuje nádhernou krajinou, kterou doplňuje prostorná a elegantní architektura. Odpočívat můžete nejen u moře, ale i u řeky Bentota, která poskytuje ideální podmínky pro plachtění, windsurfing a vodní lyžování.

8 - 14 den pobyt v soukromé vile Sun Mali nebo apartmán U NÁS

Do konce pobytu máte k dispozici v případě potřeby průvodce, který Vám bude ve všem nápomocný. Možnost místních výletu na želví farmu, projížďka řekou Ganga, návštěva místních chrámu, výlet vlakem do Galle a Hikkaduwa anebo těžký relax na pláži.

Cena výše uvedeného modelového příkladu

Pro Vaši přehlednost uvedeno v české měně. Platba probíhá na místě v místní měně - srílanská rupie nebo v dolarech/eurech dle aktuálního kurzu

 • pronájem klimatizovaného automobilu s řidičem
 • Vstup Dambulla, Kandy, Sygiria, Jeep safari
 • pohonné hmoty, parkovné, mýtné

 • ubytování na cestách se snídaní

 • ubytování v Beruwale  s polopenzí - bohaté snídaně a večeře
 • doprava na letiště

 • doprava na pláž tuktukem

 • BBQ party SriLanka style

 • 1 x ayuwerdská masáž

 • kola na výlety po okolí

Cena neobsahuje

 • Letenka Praha - Colombo - Praha. Cena od 18 000 Kč
 • Jídlo na cestách odhad 4 000 Kč
 • Výlety navíc se platí dle aktuálních cen.
 • Vízum 52 USD

 • Cestovní pojištění

Podívejte se na dojmy naších cestovatelů?

Podívejte se na terminy pobytů s výlety